Πανελλήνιο κλειστού: Το πρόγραμμα του 37ου Πρωταθλήματος Α/Γ

Το 37ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών θα γίνει στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας στις 18 και 19 Φεβρουαρίου.

Πανελλήνιο κλειστού: Το πρόγραμμα του 37ου Πρωταθλήματος Α/Γ

Η συμμετοχή των κορυφαίων αθλητών και αθλητριών της χώρας θεωρείται δεδομένη, καθώς ο αγώνας θα αποτελέσει για τους περισσότερους η ευκαιρία για επίτευξη ορίων για τις κορυφαίες διοργανώσεις.

Το πρόγραμμα των αγώνων

A΄ ΗΜΕΡΑ ΠΡΩΙ

ΩΡΑΑΓΩΝΙΣΜΑΚΑΤΗΓΟΡΙΑΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑΟΡΙΟ
09:00ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝΓΥΝΑΙΚΩΝΑγώνας Επιλογής12,60μ.
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΑΝΔΡΩΝΑγώνας Επιλογής14,50μ.
09:3060μ.ΕΠΤΑΘΛΟ 1
09:5060μ.ΑΝΔΡΩΝΠροκριματικές Σειρές
10:00ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩΑΝΔΡΩΝΑγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ4,60μ.
ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣΓΥΝΑΙΚΩΝΑγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ1,70μ.
10:15ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣΕΠΤΑΘΛΟ 2
10:20ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩΑΝΔΡΩΝΑγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ4,60μ.
ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣΓΥΝΑΙΚΩΝΑγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ1,70μ.
11:0060μ.ΓΥΝΑΙΚΩΝΠροκριματικές Σειρές
11:30ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝΑΝΔΡΩΝΑγώνας Επιλογής15,00μ.
11:40400μ.ΑΝΔΡΩΝΠροκριματικές Σειρές
11:45ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΕΠΤΑΘΛΟ 3
12:40400μ.ΓΥΝΑΙΚΩΝΠροκριματικές Σειρές
13:00ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣΕΠΤΑΘΛΟ 4

ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΩΡΑΑΓΩΝΙΣΜΑΚΑΤΗΓΟΡΙΑΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ
17:153.000μ. ΒάδηνΓΥΝΑΙΚΩΝΤΕΛΙΚΟΣ
17:20ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝΓΥΝΑΙΚΩΝΤΕΛΙΚΟΣ
17:405.000μ. ΒάδηνΑΝΔΡΩΝΤΕΛΙΚΟΣ
18:10ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩΑΝΔΡΩΝΤΕΛΙΚΟΣ
18:15ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΑΝΔΡΩΝΤΕΛΙΚΟΣ
18:3060μ.Κ16 – ΚΟΡΙΤΣΙΑ1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ**
18:3660μ.Κ16 – ΚΟΡΙΤΣΙΑ2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ**
18:4560μ.Κ16 – ΑΓΟΡΙΑ1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ**
18:5160μ.Κ16 – ΑΓΟΡΙΑ2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ**
19:00ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣΓΥΝΑΙΚΩΝΤΕΛΙΚΟΣ
19:1060μ.ΑΝΔΡΩΝ1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:15ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝΑΝΔΡΩΝΤΕΛΙΚΟΣ
19:1660μ.ΑΝΔΡΩΝ2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:2560μ.ΓΥΝΑΙΚΩΝ1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:3160μ.ΓΥΝΑΙΚΩΝ2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:40400μ.ΑΝΔΡΩΝ1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:46400μ.ΑΝΔΡΩΝ2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:55400μ.ΓΥΝΑΙΚΩΝ1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
20:01400μ.ΓΥΝΑΙΚΩΝ2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
20:101.500μ.ΓΥΝΑΙΚΩΝΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
20:201.500μ.ΑΝΔΡΩΝΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

*το οριστικό ωρολόγιο πρόγραμμα θα ανακοινωθεί μετά την επεξεργασία των δηλώσεων συμμετοχής

** θα μετέχουν οι 16 καλύτερες επιδόσεις κλειστού στίβου Πανελλαδικά από 1.1.23 έως  12.02.23, με την προϋπόθεση η επίδοση να έχει επιτευχθεί με την παρουσία Ηλεκτρονικής Χρονομέτρησης (Φώτο – φίνις).

Β΄ ΗΜΕΡΑ ΠΡΩΙ

ΩΡΑΑΓΩΝΙΣΜΑΚΑΤΗΓΟΡΙΑΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑΟΡΙΟ
10:00ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣΓΥΝΑΙΚΩΝΑγώνας Επιλογής5,80μ.
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΓΥΝΑΙΚΩΝΑγώνας Επιλογής13,00μ.
ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩΓΥΝΑΙΚΩΝΑγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ3,60μ.
ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣΑΝΔΡΩΝΑγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ2,05μ.
60μ. με ΕμπόδιαΑΝΔΡΩΝΠροκριματικές Σειρές
10:20ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩΓΥΝΑΙΚΩΝΑγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ3,60μ.
ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣΑΝΔΡΩΝΑγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ2,05μ.
10:2060μ. με ΕμπόδιαΓΥΝΑΙΚΩΝΠροκριματικές Σειρές
10:35800μ.ΑΝΔΡΩΝΠροκριματικές Σειρές
11:15800μ.ΓΥΝΑΙΚΩΝΠροκριματικές Σειρές
11:30ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣΑΝΔΡΩΝΑγώνας Επιλογής7,30μ.
11:3560μ. με ΕμπόδιαΠΕΝΤΑΘΛΟ 1
11:50200μ.ΑΝΔΡΩΝΠροκριματικές Σειρές
12:00ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣΠΕΝΤΑΘΛΟ 2
12:4560μ. με ΕμπόδιαΕΠΤΑΘΛΟ 5
13:00200μ.ΓΥΝΑΙΚΩΝΠροκριματικές Σειρές
13:00ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΠΕΝΤΑΘΛΟ 3
13:30ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩΕΠΤΑΘΛΟ 6
14:00ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣΠΕΝΤΑΘΛΟ 4

ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΩΡΑΑΓΩΝΙΣΜΑΚΑΤΗΓΟΡΙΑΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ
17:40ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣΓΥΝΑΙΚΩΝΤΕΛΙΚΟΣ
17:45800μ.ΠΕΝΤΑΘΛΟ 5
18:001.000μ.ΕΠΤΑΘΛΟ 7
18:10ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΓΥΝΑΙΚΩΝΤΕΛΙΚΟΣ
18:153.000μ.ΑΝΔΡΩΝ1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:20ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩΓΥΝΑΙΚΩΝΤΕΛΙΚΟΣ
18:303.000μ.ΑΝΔΡΩΝ2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:453.000μ.ΓΥΝΑΙΚΩΝ1η  ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:00ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣΑΝΔΡΩΝΤΕΛΙΚΟΣ
19:053.000μ.ΓΥΝΑΙΚΩΝ2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:30200μ.ΑΝΔΡΩΝ1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:35ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣΑΝΔΡΩΝΤΕΛΙΚΟΣ
19:36200μ.ΑΝΔΡΩΝ2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:45200μ.ΓΥΝΑΙΚΩΝ1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:51200μ.ΓΥΝΑΙΚΩΝ2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
20:00800μ.ΑΝΔΡΩΝ1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
20:06800μ.ΑΝΔΡΩΝ2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
20:15800μ.ΓΥΝΑΙΚΩΝ1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
20:21800μ.ΓΥΝΑΙΚΩΝ2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
20:3060μ. με ΕμπόδιαΑΝΔΡΩΝ1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
20:3760μ. με  ΕμπόδιαΑΝΔΡΩΝ2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
20:4560μ. με ΕμπόδιαΓΥΝΑΙΚΩΝ1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
20:5260μ. με ΕμπόδιαΓΥΝΑΙΚΩΝ2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
21:054Χ400μ.ΜΙΚΤΗΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

Δείτε Επίσης

Το πρόγραμμα της Team Hellas στους Ολυμπιακούς Αγώνες Παρίσι 2024

Το πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών και αθλητριών στους Ολυμπιακούς Αγώνες με τους προκριματικούς αγώνες και χωρίς την κλήρωση στα αθλήματα και στα γκρουπ. ΣΑΒΒΑΤΟ 27 ΙΟΥΛΙΟΥ Kωπηλασία 10:00 προκριματικά σκιφ ανδρών – Στέφανος Ντούσκος Κολύμβηση 12:00 προκριματικά 100μ πεταλούδα γυναικών – Αννα Ντουντουνάκη, Γεωργία Δαμασιώτη 4Χ100μ ελεύθερο ανδρών  – Στέργιος Μπίλας/Ανδρέας Βαζαίος/Κριστιάν Γκολομέεβ/Οδυσσέας Μελαδίνης ή […]